top of page

Aktualności

III Ogólnopolska konferencja naukowa "Muzyka w refleksji naukowej"

Już 24 października odbędzie się III edycja międzynarodowej konferencji naukowej skupiającej się wokół tematu muzyki. Mamut Music wystąpi na niej z pracą pt. "Rozwój pianin cyfrowych i hybrydowych w dobie współczesnej pianistyki". Jest to praca skupiająca się wokół rozwoju technologii naśladujących fortepian, próbująca odpowiedzieć na pytanie, czy jesteśmy w stanie zastąpić akustyczny instrument.

123035304.jpg
Mamut Music członkiem Klubu Integracji Europejskiej

Mam przyjemność oficjalnie ogłosić, że marka Mamut Music stała się członkiem Klubu Integracji Europejskiej! Wspomniany klub oferuje szansę na rozwój poprzez współpracę na bazie koleżeńskich relacji między przedsiębiorcami z całej Polski, również na arenie międzynarodowej. Bardzo się cieszę, że mogę być częścią tak pięknej inicjatywy i nie mogę się doczekać, co przyniesie przyszłość! Na zdjęciu po lewej Barbara Jończyk - Prezes Europejskiego Forum Przedsiębiorczości, założyciel i administrator Klubu Integracji Europejskiej.

Między Słowem a Klawiszem
06.03.2018r. w DKŚ Międzypokoleniowa Klubokawiarnia odbędzie się wieczór poświęcony twórczości Mamut Music.
Więcej informacji o koncertach

Między Słowem a Klawiszem - 06.03.2018r.

W marcu odbędzie się wieczór poświęcony twórczości Mamut Music. Nie znamy jeszcze zbyt wielu szczegółów.

 

Mimo, że repertuar nie jest jeszcze w pełni ustalony, to z pewnością pojawi się kilka pewniaków. Zdecydowanie można oczekiwać Chopinowskiego walca a-moll, który pojawia się na każdym koncercie Mamut Music, prawdopodobnie usłyszeć będzie też można marzenie miłosne F. Liszta w opracowaniu autorskim oraz piosenkę "Ach Marcinie", którą premierowo zaśpiewała w duecie z Mamut Music Gabrysia Szymczak na ostatnim koncercie - "Miłość Między Ludźmi" (recenzja koncertu artykuł niżej), do tego kilka bardziej kultowych utworów fortepianowych m.in. muzykę ze sztuki pt. "Niezapomniana". 

 

Spośród poezji publikowanej w internecie będzie można usłyszeć, za razem poważniejsze wiersze jak np. "Wojna i Pokój", jak i również teksty bardziej zabawne, m.in. "Dwóch Bajarzy".

Spośród nowości można się spodziewać wiele. Prawdopodobnie usłyszeć będzie można kilka nowych piosenek, m.in. "Piosenkę o Łodzi", pod znakiem zapytania stoi również autorskie tłumaczenie i opracowanie muzyczne piosenki "City of Stars" z musicalu "La la land". 

Zaprezentowanych zostanie również kilka nowych wierszy, za razem komicznych, jak i patriotycznych oraz o tematyce egzystencjalnej. 

Wart uwagi będzie również najnowszy utwór fortepianowy, których choć nie ma jeszcze nazwy, został prapremierowo wykonany w Londyńskim salonie fortepianów Yamaha.

Oprócz tego, usłyszeć będzie też można wiele historii i ciekawostek z życia Mamut Music związanych z jego twórczością.

Nie wiadomo czego jeszcze się spodziewać, serdecznie zapraszamy!

Dom Kultury Śródmieście - Międzypokoleniowa Klubokawiarnia 

ul. Anielewicza 3/5

06.03.2018r.

Godzina 18.00

Wstęp Wolny

Wydarzenie na facebooku: 

Między Słowem a Klawiszem [link]

Oficjalny plakat koncertu:

Więcej plakatów i zdjęć

Miłość Między Ludźmi... 
 
13 maja 2017 r. w kawiarni artystycznej "Łyk sztuki " (Marszałkowska 8) zagrałem koncert w klimacie romantyczno - kabaretowym, zatytułowany "Miłość Między Ludźmi...".
Piotr Hruszwicki - śpiewak operowy, założyciel Stowarzyszenia Śpiewaków Pasjonatów (którego mam zaszczyt być członkiem) zjawił się wówczas na widowni.
Teraz natomiast, już po upłynięciu nieco czasu od koncertu, napisał dla Nas recenzję.
Piotr Hruszwicki - recenzja koncertu "Miłość Między Ludźmi"

 

„Miłość między ludźmi” 13 maja 2017 kawiarnia Kawa Łyk Sztuki

Koncert fortepianowo – wokalny.

Patryk Łukowicz – fortepian, śpiew, prowadzenie

Gabriela Szymczak – śpiew


 

To wspaniale, że wśród najmłodszego pokolenia są ludzie, którzy nie tylko swoją sztuką, ale także postawą, kulturą osobistą, elegancją słowa, obyciem… potrafią całkowicie oczarować (zaczarować) swoich równolatków (co nie jest aż takie dziwne) jak również i tych…nieco bardziej doświadczonych w sztuce poszukiwania i chwytania piękna.

Chyba nikt z gości „Łyku Sztuki” oczekując tamtego wieczora na występ, nie przeczuwał, że zapamięta te chwile na długo, a uśmiech z jego twarzy nie będzie chciał później ustąpić.

Pięć minut po dziewiętnastej sympatyczny, całkowicie nieskrępowany wszechobecną, tłumnie przybyłą publicznością artysta Patryk Łukowicz zasiadł do fortepianu.

Przywitał wszystkich gości ciepłym uśmiechem, następnie nieco się zasępił, skupił, aby w kolejnych sekundach odważnie, ale subtelnie i z pełnym młodzieńczym wigorem, rozpocząć ożywianie Szopena.

 

Zabrzmiały jak dzwoneczki pozytywki Szopenowskie nuty - słynny, wdzięcznie melodyjny a zarazem przejmująco melancholijny Walc w tonacji a-moll. Uwalniane dźwięki z każdą chwilą zabierały słuchaczy do wirującego świata tęsknoty za wielką miłością i do genialnej wyobraźni Szopena… do świata wytęsknionego, bo tak różnego od tego rozciągającego się tuż za oknem kawiarni.

Niestety, jak wszystko co dobre, utwór się niebawem skończył i trzeba było powrócić do rzeczywistości, aby nagrodzić kłaniającego się czarodzieja dusz zasłużonymi brawami za jego niezwykłą moc. …A przede wszystkim: za wielką chęć, aby zrobić z niej najlepszy możliwy użytek.

Walc był piękny! A następnie zabrzmiały wariacje pianisty oparte na kompozycjach Liszta i Haydna opracowane przez Patryka Łukowicza specjalnie na ten wieczór. Mnie jednak wspomniany Szopenowski walc urzekł najbardziej… może z uwagi na mój osobisty stosunek do tego utworu.

 

Rozmarzyłem się zbytnio, opisując część fortepianową, a przecież to był dopiero początek ofiarowanego miłości wieczoru. W kolejnej jego odsłonie do obdarzonego nie tylko wspaniałym talentem pianistyczno - kompozytorskim ale i wokalnym Patryka Łukowicza, dołączyła posiadająca śliczny głos i cieszący publiczność wdzięk – młodziutka wokalistka Gabriela Szymczak.

Rozśpiewany duet przypomniał piosenkami czasy Eugeniusza Bodo, Kabaretu Starszych Panów, a także wykonał emanujące ukochaniem miłości utwory z repertuaru m. in. Kasi Sobczyk i Alicji Majewskiej. Bardzo efektownie wypadł wzbudzając urocze rumieńce damskiej części towarzystwa utwór „Ach Marcinie!” napisany przez Partyka Łukowicza i mający tego wieczoru swoją prapremierę!!!

Koncert absolutnie mnie oraz moich znajomych zachwycił. Zgromadzona zaś publiczność, która sama się ochoczo rozśpiewała w wykonywanym na bis utworze „Alleluja” Leonarda Cohena, wyszła uradowana i podekscytowana.

Taką wyjątkową, rodzinną atmosferę, wspaniałą przyjemność obcowania z muzyką udaje się stworzyć niezwykle rzadko nawet bardzo znanym, cenionym i doświadczonym wykonawcom.

Długo po tym koncercie zastanawiałem się w czym tkwił sekret tamtego sukcesu.

Pianistyka (?)… grał pięknie, muzykalnie, ale przecież jest wielu znacznie bieglejszych wirtuozów.

Podobnie śpiew. Śpiewali przepięknie… ale wiele osób obecnie także pięknie śpiewa.

Jeżeli miałbym czymś przekonać czytelnika tej recenzji do zainteresowania się tym człowiekiem (Patrykiem Łukowiczem) jako artystą, gdybym chciał spróbować odkryć źródło jego wyjątkowość, to wskazałbym na jego nietuzinkową osobowość oraz osobisty czar - połączone z ewidentną, autentyczną miłością do muzyki. Podkreśliłbym również jeszcze raz jego kulturę osobistą i wiedzę o wykonywanych utworach, którymi zachwycająco się dzieli. Koncert Patryka Łukowicza był przede wszystkim spotkaniem z nim samym. On go wspaniale prowadził!!! Był niezapomnianym wieczorem spędzonym z młodym, bardzo wyjątkowym człowiekiem, który inspirując dał mi energię do własnych rozważań i poszukiwań.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Piotr Hruszwicki

Śpiewak operowy, pieśniarz. Laureat międzynarodowych i krajowych konkursów wokalnych. Absolwent UMFC w Warszawie. Kompozytor piosenek, autor tekstów, konferansjer. Założyciel Stowarzyszenia Śpiewaków Pasjonatów.

Piotr Hruszwicki podczas koncertu SŚP. Recenzja koncertu Mamut Music.
Sen Nocy Letniej
24 czerwca w Operze Narodowej odbyła się premiera "Snu nocy letniej" Szekspira, w reżyserii Małgorzaty Zajączkowskiej, muzykę napisali Jan Stokłosa i Zuzanna Falkowska.
Miałem przyjemność zagrać tam rolę księcia Tezeusza.
Projekt Edukacyjny Szekspira

24 czerwca odbył się premierowy spektakl "Sen Nocy Letniej" Williama Szekspira. w późniejszych dniach zagraliśmy go jeszcze 3 razy. Odbyło się to na sali kameralnej Opery Narodowej.

Całość była projektem edukacyjnym prowadzonym przez Annę Sapiego, łączących młodzież (i młodych dorosłych) o zdolnościach aktorskich, z chórem również młodzieżowym oraz profesjonalną orkiestrą.

Drugi już raz w takim projekcie spotkał się zespół profesjonalistów nadzorujących spektakl:

Małgorzata Zajączkowska - reżyser oraz scenarzysta (adaptacja  scenariusza)

Anna Hop - choreograf

Jan Stokłosa - kompozytor

Zuzanna Falkowska - kompozytor

Tamara Granat - kierownik muzyczny

Anna Sapiego - kierownik organizacyjny

Przygotowania do spektaklu trwały co prawda rok, lecz najwięcej pracy było w ostatnim tygodniu. 

Jednak pomimo wszelkich przeciwwskazań udało nam się zagrać kilka dobrych spektakli, natomiast krytyka publiczności okazała się być bardzo przychylna.

Miałem okazję zagrać rolę księcia Tezeusza, mimo, że nie była to największa rola to wciąż, niektórzy dosłownie grali kamienie.

Za to kamienie w Operze Narodowej.

Mamut Music w roli Tezeusza, z dwójką kompozytorów - J. Stokłosą oraz Z. Falkowską.
bottom of page